Mutiara Hotel And Convention

Jalan Kebon Kawung 60, 40171 Bandung, Indonesien - Bandung. Se karta
3,5/5
Bra Baserat på 153 recensioner från TripAdvisor
Boka

Var finns boendet?

Jalan Kebon Kawung 60, 40171 Bandung, Indonesien - Bandung. Bra läge

Egenskaper

  • Pool
  • Familj
  • Företag
  • Budget

Välj ditt rum

Visar 3 av 5 resultat
Visar 5 resultat
Executive Rum
  • 4 gäster
  • 38 ㎡
  • Stadsutsikt, Utsikt
  • Luftkonditionering
  • Badrum, Toalett
  • Dusch, Duschkabin
Superior Rum
  • 2 gäster
  • 24 ㎡
  • Trädgårdsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Badrum, Toalett
  • Dusch, Duschkabin
Standardrum
  • 2 gäster
  • 21 ㎡
  • Trädgårdsutsikt
  • Luftkonditionering
  • Badrum, Toalett
  • Dusch, Duschkabin
Svit
  • 2 gäster
  • 38 ㎡
  • Stadsutsikt, Utsikt
  • Luftkonditionering
  • Badrum, Toalett, Badkar, Badkar eller dusch
  • Dusch, Duschkabin
Executive Trippelrum
  • 3 gäster
  • 30 ㎡
  • Stadsutsikt, Utsikt
  • Luftkonditionering
  • Badrum, Toalett
  • Dusch, Duschkabin

Mutiara Hotel And Convention

Located in the heart of Bandung, just 15 minutes from the airport.
Right from Bandung train station, business centers to and the other interesting places are located in the vicinity of the hotel.
The room facilities are air conditioned, TV, refrigerator, hairdrayer, tea and coffee making facilities.

Andra namn för Mutiara Hotel And Convention:

Mutiara HotelMutiara And ConventionMutiara Hotel And Convention

Villkor och tjänster

  • Generell

  • Ankomst från: 14:00
  • Avresa till: 12:00
  • Hiss
  • Husdjur ej tillåtna
  • Pool

  • Pool
  • Barnpool
  • Receptionstjänster

  • 24-timmarsreception
  • Bagageförvaring
  • Mat och dryck

  • À la carte-restaurang
  • Kafé på boendet
  • parkering

  • parkering
  • Business möjligheter

  • Business Centre
  • Internet

  • Gratis Wi-Fi
  • Städningstjänst

  • Tvättstuga

Frågor och svar om Mutiara Hotel And Convention

Finns det en pool på Mutiara Hotel And Convention?

Ja, Mutiara Hotel And Convention har en pool som du kan simma i.

Är Mutiara Hotel And Convention centralt beläget?

Ja, Mutiara Hotel And Convention ligger bara 656 m från Bandung centrum. Ta en titt på vår karta för att få en bättre uppfattning.

Vilken tid kan jag checka in och checka ut på Mutiara Hotel And Convention?

Du kan checka in på Mutiara Hotel And Convention när som helst efter 14:00 och checka ut när som helst före 12:00. Rådfråga din Destinia-ombud för specifika frågor.

Kan jag parkera på Mutiara Hotel And Convention? Har de parkeringsmöjligheter?

Nej, Mutiara Hotel And Convention har inga parkeringsmöjligheter.

Kommer jag att ha gratis WiFi på Mutiara Hotel And Convention?

På Mutiara Hotel And Convention har du tillgång till internet via deras gratis WiFi-tjänst.

Är Mutiara Hotel And Convention ett familjeboende?

Ja, Mutiara Hotel And Convention är ett familjeboende som passar dig och dina nära och kära.

Har Mutiara Hotel And Convention ett företagscenter med mötesrum?

Ja, Mutiara Hotel And Convention har ett företagscenter som är perfekt för dina möten.